Namaste Icon
Ad

ज्योति फ्लिम्स म्युजिक अवार्डसका लागि उत्कृष्ठ ५ मनोनयन सार्वजनिक (सुचीसहित)

ज्योति फ्लिम्स म्युजिक अवार्डसका लागि उत्कृष्ठ ५ मनोनयन सार्वजनिक (सुचीसहित)

काठमाडौँ । 'पुराना कलाकारलाई सम्मान,नयाँलाई प्रोत्साहान' भन्ने मूल नाराका साथ् ज्योति फ्लिम्स प्रालिको आयोजनामा सम्पन्न हुन लागेको ज्योति फ्लिम्स म्युजिक अवार्डको लागि विभिन्न विधामा उत्कृष्ठ ५ मनोनयन सार्वजनिक भएका छन् । आगामी फागुन १ गते राष्ट्रिय नाचघरमा हुन गईरहेको ज्योति फ्लिम्स म्युजिक अवार्ड को लागि विभिन्न विधाबाट मनोनयनहरु सार्वजनिक भएका हुन् ।

कुन कुन विधाबाट कोको परे मनोनयनमा

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक तथा पप गीतकार”

१. किरण के. उप्रेती (सबैको नजर मै तिर)
२. तारा मगर (फुलै फुलको मौसम)
३. शंकर देव कंडेल (मेरो जिन्दगी)
४. भुपेस नाथ (मैले चित्त बुझाउनुपर्छ)
५. टिका राई शिब (रुवाउँछ मायाले)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक तथा पप संगीतकार”

१. आकाश कुमार आचार्य (आफैँ देखी टाढा टाढा)
२. जितेन वान्तवा राई (बादल पारी)
३. भिम बि.सी (एक कान दुईकान)
४. डि.वी लामा (कान्छीलाई मोहनी)
५. सुधीर अधिकारी (मन लाग्छ)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक गायक”

१. शिव परियार (प्रेमको फूल)
२. दौलत राई (के सारो मिठो)
३. अनुप रेग्मी (सिउँदोमा सिन्दुर)
४. मोहन मगर (चढ्दो उमेर)
५. सुरज कलाखेती (मायालु आउने बाटोमा)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक तथा पप गायिका ”

१. मेलिना राई (कुरै बुझिन)
२. छनु गुरुङ (के पो भनौमला)
३. पारु रन्जित (यो पिर व्यथा)
४. लक्ष्मी पुरी प्रधान (सिठ्ठि बजाउँछन् )
५. अन्जु यादव (कोहिनुर हिरा)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ पप गायक”

१. प्रताप दाश (झ्याम झ्याम)
२. पुष्कर सुनुवार (बेचैनी मन)
३. शसी शेखर बुढाथोकी (झिल्के)
४. चिरज्जिवी भण्डारी (सँगै बस्दा हाम्रो माया)
५. तेज प्र. आर्याल (च्यानकुट्टी)

‘‘नव गायक आधुनिक तथा पप”

१. सुजन लोहनी (कुरै बुझिन)
२. सुशान्त कुंईकेल (कान्छि)
३. योगेस राना मगर (जब देखे तिमिलाई)
४. सुनिल थापामगर (लेकैमा झैँं)
५. एल.बि. खत्रि (बुझेरनि नबुझेर नि)

‘‘नव गायीका आधुनिक तथा पप”

१. बविता राई ‘‘अनुमा” (कान्छिलाई)
२. पुजा क्यापछाकि मगर (यात्रा)
३. जिना निरौला (कस्तो माया)
४. सोयाली लामा (डुब्लीकेट माया)
५. माया लामा (तिम्रो यादले)

‘‘ नव मोडल आधुनिक ” पुरुष

१. गौतम खाती (लाग्छ तिम्रै आँखा)
२. विवेश सुन्दास (यो जुनि त)
३. रमेश तामाङ (घात)
४. साहिल सुनार (सिन्दुर)
५. रबी सिङ्ग (जाले रुमाल)

‘‘ नव मोडल महिला”

१. विनिता आले मगर (जुना) (धेरै तारा देखेँ)
२. सोनि. वि.सी (कनेक्सन कट)
३. सन्ध्या श्रेष्ठ (तस्विर हेरेर)
४. अन्जली श्रेष्ठ (बासुरीको धुन)
५. शर्मिला थापा मगर (मेरो आँखा)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ तामाङ सेलो गायक”

१. भोज राज रखा मगर (भेट भयो)
२. प्रेम ब. तामाङ (भेष भुषा)
३. प्रदिप कुमार ग्लान (ज्वावा ज्वावा)
४. अनिल लामा (सोल्टीनि मैच्याङ)
५. राज कुमार दोङ तामाङ (टिक टक)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ मोडल पुरुष”

१. इच्छाराम परियार (मेरी मायालु)
२. नविन खड्का (तिम्रो मिठो बोली)
३. शंकर बानीयाँ (मेरो कोमल मुटु)
४. दिपेन्द्र सोनाम) (जमुना)
५. ओबी रायमाझी (सिन्दुर)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक तथा पप भिडियो सम्पादक”

१. विरेन्द्र भाट विपिन (बिर्सिएउकी)
२. प्रकाश एस.के (कोही भन्छन फूल)
३. मोहन सुनुवार (नविन) (लाग्छ तिम्रै आँखा)
४. विष्णु खड्का (आर्यन) (कति खसे)
५. विनोद बम (तिमी खुशी हुनु)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ भिडियो छायाङ्कन”

१. मुकेश हुमगाई (उजाड थियो)
२. रामकृष्ण चौलागाई (थाहा छैन)
३. मरुभुमि नारायण (तिम्रो यादले)
४. केशव विश्वकर्मा (टपरी बुनेको)
५. जनक राज अधिकारी (दुई परेली)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ सेलो गायिका”

१. भारती बस्याल (ओइ च्याङवा)
२. रेश्मा बमजन (सोल्टीनी मैच्याङ्ग)
३. सुसीता तामाङ (सोल्टी ज्यू )
४. रितु तामाङ (स्यामा गुनेरी)
५. सिता लामा (तामाङ म्हेन्दोमाया)

‘‘सर्वोत्कृष्ठ आधुनिक तथा पप भिडियो निर्देशन”

१. आशीक राई (थाहा छैन)
२. प्रथम क्षेत्रि (सिन्दुर)
३. राज कुमार मगर (एकै झल्को)
४. भुपेन्द्र रिखम मगर (हिमाल हाँसेको)
५. देबेन्द्र पाण्डे (चट्ट बसम)

‘‘ मैथली तथा भोजपुरी विधाहरु”

गितको बोल ‘‘भोर लिखैछी”
१. मन्जय अन्सारी (गायक)
२. सम्झना कार्की (मोडल)
३. झोटन मेहता (शब्द÷संगितकार)
४. राजकुमार सिं (मोडल)
गितको बोल ‘‘ हो रामा (मैथली )”
१. राकेश पासवान (गायक)
२. मन्जय अन्सारी (संगितकार)
३. मुकेश यादव (मोडल)
गितको बोल ‘‘ हमार जिन्दगीमे सजनी ”
१. सरोज शान्त (गायक)
२. ज्योती वि.क (गायीक)
३. दिनेश सिं (मोडल)
४. लिजा कौशल चौधरी (मोडल)
५. सरोज मन्डल (लेखन)
(चल चल)
१. उपेन्द्र चौधरी (गायक)
(चेहरा लगैछी)
२. इन्द्र कुमार चौधरी (निर्देशन) (चेहरा लगैछी)

श्रृङ्गार

१. सन्ध्या सानु (दशैनी आयोे)
२. शुशीला कुमाल (फाँसी)
३. श्याम लामा (मेरो बाबा)
४. मोहन लामा (अन्तिम बिदाई)
५. अन्जना लामिछाने (दुई परेली)


सर्व उत्कृष्ठ नृत्य मोडल महिला


१. रिना थापा मगर (कलेजी)
२. रितु तामाङ (हाँसेको मायालु)
३. प्रिती तामाङ (बारीको बनमारा)
४. आरोषी मगर (माझीमा दाईले)
५. रिचा थापा (अमिलो अम्चुर)


सर्व उत्कृष्ठ अभिनय मोडल महिला


१. आयुष्मा कार्की (चिसो मैना पुषैको)
२. सञ्चीता साही (अन्तीम बिदाई)
३. सारिका के.सी (बलिदान )
४. साया भण्डारी (बिचल्ली )
५. जुना गुरुङ्ग (कपालु कोरेर)


नव मोडल लोकदोहोरी ( पुरुष)


१. दिप सागर सुनार (बैनी झ्यालैमा)
२. तुलविर थापा (बैसाखी)
३. अशोक के.सी (जुनी जुनी)
४. राम चन्द्र बोहरा (कोइली चरी)
५. इन्द्र कुमार श्रेष्ठ (चखेवा जोडी)

सर्वउत्कृष्ठ लोकदोहोरी मोडल (पुरुष)

१. ओ.वि रायमाझी (चिसो मैना पुसैको)
२. निर्मल क्षेत्री (पिरतीको खेल)
३. होम धिताल (सागर)
४. महेन्द्र गौतम (रितो काख)
५. बिमल अधिकारी (सिङ्गो मुटु)

नव गायीका सर्व उत्कृष्ठ लोकदोहोरी

१. सुसीला थापा (नजर)
२. निर्मला लामा (पानी पर्यो)
३. रुक माया वडा (ओए सानु)
४. मिना श्री लुङगेली मगर (रात्री बस)
५. शर्मीला कंडेल (गलैँचो गुन्द्री)


लोकदोहोरी गायीका सर्वउत्कृष्ठ


१. मिना लामा (झरनाको पानी)
२. नैना परियार (कस्ले रोक्यो मेरो हुनुमा)
३. सपना गाहा मगर (मनको पिर)
४. पुनम सुनार (नाच्यो झिल्के)
५. निरु सिरीष मगर (बत्ती बालेझैँ)

काँठे सर्वोउत्कृष्ठ नव गायक

१. राम शरण आलेमगर (बारीको बनमारा)
२. सरण प्रसाद हुमागाई (हास्ने खेल्ने)
३. विश्वास पराजुली (बग्यो त्रिशुली)
४. बिर बहादुर तामाङ्ग (भन्ज्याङ्गको शिरैमा)
५. अशोक कुमार सापकोटा (सलामी)

काँठे सर्वोत्कृष्ठ नव गायिका

१. गोमा कोईराला (मन परेरै होलानी)
२. लक्ष्मी दर्नाल (काले गुण्डा)
३. राधिका ढकाल (रामेछाप सिन्धुली)
४. इन्दिरा गिरी (घर मेलम्ची)
५. लक्ष्मी सिरमाली (दोस्रो बिहे)

काँठे सर्वोउत्कृष्ट गायिका

१. पार्वती कार्की (बारीको बनमारा)
२. उमा श्रेष्ठ (मोही खाउँला बटुकामा)
३. मिश्रा काफ्ले (च्यान्टी मोरी)
४. सावित्री के.सी (अब बिहे गर)
५. स्मृति गौतम (पान बुट्टे)

सर्वोउत्कृष्ट काँठे भाका ‘‘पुरुष मोडल”

१. राज तामाङ्ग (बारीको बनमारा)
२. सन्जीव ठकुरी (पानी खाने तिरतिरे धारो)
३. राज मगर (होर य)
४. शुक लामा (धान काटेर निन)
५. सुमन परियार (पानी कुवाको)

सर्वोउत्कृष्ट काँठे भाका ‘‘नव मोडल पुरुष”

१. महेन्द्र बस्नेत (के गरी मन मोड्ने)
२. रुद्र श्रेष्ठ (नक्कली)
३. सरोज वोस्ती (मायामा फेल भाको)
४. विष्णु खाती (नुवाकोट जिल्ला)
५. सुदिप यसमाली (बुट्टे चोलीमा)

काँठे सर्वोउत्कृष्ट लय

१. शम्भु नेपाल (मन परेरै होलानी)
२. लिला श्रेष्ठ (हेरन माया)
३. समीर आचार्य (माछी तालैमा)
४. भिमसेन खतिवडा (जाली रुमाल)
५. सन्तोष परियार (पल्लो गाउँकी ठुली)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत”

१. काव्य आचार्य (धर्ती)
२. कमल कुमारी निरौला (खुलाई देउन जाम)
३. अर्जुन गुरुङ्ग (लिपु लेक)
४. स्मृति खड्का (पाईला)
५. भिम कुसारी (सिमाना)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट चाडपर्व गीत”

(बुहारी – २)
मान सिंह खड्का
(आउँदैछु म घर)
आकाश राई
(सारी लाकी छु)
सोनी श्रेष्ठ
(देउसी भैलो)
मेनुका सोनी
(एक बारको जुनी)
ममता खत्री


‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी सम्पादन”

१. दिपक विष्ट (कल्ले बोलायो)
२. रोशन धिताल (कुर्दै कुरेन समयले)
३. राज कुमार मगर (सानु)
४. अमृत चापागाई (अन्तिम विदाई)
५. संगीत बानियाँ (रुँदै रुँदै)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट काँठे भाका गायक”

१. लिला श्रेष्ठ (निर नपार अलमल)
२. समीर आचार्य (असार लाग्दो जेठ)
३. दिपक ढकाल (धान काटेर निन)
४. अमृत खाती (जुन तारा)
५. किरण गौतम (काभ्रे जिल्ला)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी नव निर्देशक”

१. सविन गौतम (आँशु झारी झारी)
२. दिलिप रेग्मी (फाँसी)
३. विनोद सुन्दास (अन्तिम बिदाई)
४. मनिष पन्त (भरै नुहने)
५. निशान बानियाँ (बितेका पल)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी निर्देशक”

१. काजीश श्रेष्ठ (कल्ले बोलायो)
२. होम धिताल (कुर्दै कुरेन)
३. मिलन श्रेष्ठ (मुना पलायो)
४. शंखर वि.सी (पान खायो मायाले)
५. शिव वि.क (पान पाते ओठ)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी शब्द रचना”

१. गणेश चौलागाई (माया झण्डा फरर)
२. मुकुन्द पौडेल (दश तले घर)
३. कमल भट्टराई (कस्ले रोक्यो मेरो हुनमा)
४. राम कुमार सुन्दास (अन्तिम बिदाई)
५. राजेन्द्र कुमार कार्की (मुना पलायो)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी लय”

१. भरत उदासी (कुर्दै कुरेन समयले)
२. गणेश बाबु बि.क (नरोउ नभन)
३. अर्जुन थापामगर (साईली)
४. युनिक भोजराज बि.क (गुलाबको फूल)
५. रमेश परियार (पानी तुर्की)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक”

१. प्रकाश कटुवाल (छेकेन जामाले)
२. प्रेम लामिछाने मगर (रुखो बोली)
३. विष्णु खत्रि (विचल्ली)
४. विक्रम राना (साँईलो)
५. कुलेन्द्र बि.क (सालको पात)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट लोकदोहोरी नव गायक”

१. गम बहादुर न्यौपाने (ओए सानु)
२. मदन ढकाल (भिरको चिउरी)
३. करण वि.क सिद्धन्त (सिङ्गो मुटु)
४. हस्त के.सी (सोल्मारीमा टुच्च)
५. शितल लामिछाने (चर्चा)

‘‘सर्वोउत्कृष्ट गीत”

१. मान बहादुर तामाङ्ग (आज भोली गाँउ घरमा)
२. अमृत भारती (मेरो प्यारो सिन्धुपाल्चोक)
३. कृष्ण अखेली (भिर्नी झोेलामा)
४. विष्णु खत्री (विचल्ली)
५. राजकुमार हुमागाँई (ए है काली)

 

Ad

सम्बन्धित समाचारहरु

मिस कल्चर नेपालको बिजेता बनिन् प्रतिक्षा बास्तोला

मिस कल्चर नेपालको बिजेता बनिन् प्रतिक्षा बास्तोला

पोखरा । छैठौ नेपाल आइस मिस कल्चर नेपाल २०२० को उपाधी हेम्जाकी प्रतीक्षा बास्तोलाले हात पारेकी छन् । उनले मस्ट कन्फिडेन्ट टाइटल समेत हात पारिन । पुष्पाञ्जली फेसन एन्ड इभेन्ट द्वारा आयोजित कार्यक्रममा फस्ट रनर अफ सपना गौतम , सेकेन्ड रनर अफ सुहाना क्षेत्री , थर्ड रनर अफ करुणा पौडेल र बिबिका लामिछाने, भ्युवर च्वाइस सुस्मिता पौडेल, अर्गनाइजर च्वाइस प्रतीक्षा मल्ल ठकुरी र सस्मिता तिमिल्सिना र मस्ट ट्यालेन्ट प्रतीक्षा सुबेदीले जिते ।

गायिका लक्ष्मी पुरी प्रधानको ‘माया विरानी’ सार्वजनिक( भिडियो )

सन्तोष दहाल, काठमाडौँ । केही समय पहिला मात्र बजारमा आएको गीत ‘सिठ्ठी बजाउँछन्’ को सफलता पश्चात गायिका लक्ष्मी पुरी प्रधानको स्वरमा रहेको गीत ‘माया विरानी’ सार्वजनिक भएको छ । बाबुल गिरीको शब्द, सङ्गीत, सङ्गीत संयोजन र एचबीएन किस्मत मिक्सिङ रहेको गीतको भिडियो डिजिटल बजारमा सार्वजनिक भएको हो ।

Ad

प्रतिक्रिया दिनुहोस

Ad