आजदेखि तीन नयाँ नेपाली फिल्म हलमा

दर्पण दैनिक २६ आश्विन २०८०,१२:३२
post

काठमाडौं । शुक्रबार तीन नयाँ नेपाली फिल्म रिलिज भएका छन् । भिन्न जनराका यी फिल्मलाई दर्शकले रुचिअनुसार हेर्न सक्नेछन् । जसमा सामाजिक कथावस्तुमा बनेका ‘परदेशी २’ र ‘कौसीद’ तथा हरर-थ्रिलर ‘बसेन्जी’ छन् ।

‘परदेशी २’ आठ वर्षअघि रिलिज भएको ‘परदेशी’को दोस्रो श्रृंखला हो । गायक तथा संगीतकार समेत रहेका नारायण रायमाझी निर्देशित यो फिल्मले विदेशिन बाध्य नेपाली युवाले भोग्नुपरेको सामाजिक र पारिवारिक असरको कथा पेश गर्छ ।

यसै फिल्मबाट गायक समेत रहेका प्रकाश सपुतले फिल्म अभिनयमा डेब्यु गरेका छन् । फिल्ममा सपुतसहित केकी अधिकारी, वर्षा सिवाकोटी, दिलीप रायमाझी, नीर शाह, रमा थपलिया लगायतको मुख्य भूमिका छ । पारिवारिक कथावस्तु समेटिएको यो फिल्मले वैदेशिक रोजगारीको प्रभावको कथावस्तु पेश गर्छ । फिल्मको लम्बाइ २ घण्टा २१ मिनेट छ ।

कुमार भाष्कर निर्देशित ‘कौसीद’ले आफ्नो परिवार बचाउन एक शिक्षकले गर्नुपरेको संघर्षको कथा पेश गर्छ । नयाँ घर बनाउन र परिवारलाई खुसी राख्न बैंकबाट ऋण लिने एक शिक्षकले कसरी ऋण तिर्छ ? यसको कथावस्तु फिल्ममा छ । भोलाराज सापकोटा र ऋचा शर्माको शीर्ष भूमिका रहेको यो फिल्मको लम्बाइ एक घण्टा ३५ मिनेट छ ।

यस्तै शुक्रबार रिलिज भएको अर्को फिल्म ‘बसेन्जी’लाई इयान क्लेमेन्टले निर्देशन गरेका हुन् । फिल्ममा असिम निरौला, मिथिला शर्मा र सरिता गिरीको शीर्ष भूमिका छ । हरर, थ्रिलर र सस्पेन्स जनरामा बनाइएको यो फिल्मले एक युवाको कथा पेश गर्छ । आफ्ना पिताले नेपालको कृषि उद्योगबारे एक खोजमूलक लेख अखबारमा प्रकाशित गरेपछि उसको छोराले भोग्नुपरेको नियतिको कथावस्तुमा फिल्म घुमेको छ । विगतले ती युवालाई कसरी पछ्याउँछ भन्ने कथावस्तु रहेको फिल्म बदलाको कथामा आधारित छ । यो फिल्मको लम्बाइ एक घण्टा ३० मिनेट छ ।

सम्बन्धित खबर

post

'भिझाएर आँशु' सार्वजनिक (भिडियो)

२० फाल्गुन २०७९,१४:१३
post

बिहे गर्दै मोडल रियाशा

११ बैशाख २०८०,१३:५९
post

‘साइकल सरर’ मा राहुल र बिना

१४ बैशाख २०८०,०९:५०
post

‘दौतरी’ मा गरिमा  शर्मा

१७ बैशाख २०८०,२१:१२
post

काठमाडौँ आइपुगे आमिर खान

२४ बैशाख २०८०,१२:५५
post

‘पुष्पा २’ छायांकन सुरु

१६ असार २०८०,१६:११
post

महँगी

२८ श्रावण २०८०,१२:१२
post

एक भेट

२८ श्रावण २०८०,२०:५०
post

एक टुक्राे भाेक!

२९ श्रावण २०८०,२१:२५
post

‘जय हो’को प्रिमियर शो

७ भाद्र २०८०,१९:५५
post

यहाँ यस्तै छ

१८ भाद्र २०८०,०९:४७
post

'हाई गर्मी' (भिडियो)

१४ आश्विन २०८०,१७:४६
post

‘बसन्त’का दुई कृति एकसाथ

१५ आश्विन २०८०,०७:३८
post

अभिनेता अनमोल केसी रिहा

१५ आश्विन २०८०,०९:५२
post

अभिनेत्री दिपाशा बीसीको निधन

२३ कार्तिक २०८०,१४:१९
post

म बनेर बाँच्न सकूँ

१५ मंसिर २०८०,०८:५७
post

‘मायाबी’ को छायांकन सकियो

१७ मंसिर २०८०,०७:४०
post

उस्तै छ आज पनि....

२३ मंसिर २०८०,०७:१६
post

जमिनका गिद्धहरु

२९ मंसिर २०८०,१७:२०
post

‘मेरा बा’

५ पुष २०८०,१३:५८
post

बोल्ड आँचल

१८ माघ २०८०,१५:०९
post

रेखाको 'उपहार'मा आशा भुषाल

२५ फाल्गुन २०८०,१८:०९
post

यसो गरे के हुन्छ ?

६ बैशाख २०८१,१६:२७

प्रतिक्रिया गर्नुहोस्

प्रतिक्रिया गर्न लग इन गर्नु होस्: