बाजुराकाे बुढीगंगामा समामुदायिक बनमा आगलागी हुँदा बस्तीमा त्रास, जिल्लामै छैन दमकल

दर्पण दैनिक २५ चैत्र २०८०,२०:५६
post

बाजुरा । बाजुराको बुढीगंगा नगरपालिकाको वडा ६ मा रहेको सामुदायिक बनमा आगलागी भएको छ । शक्रबारदेखि लागेको आगो नियन्त्रणमा आउन नसक्दा बस्तीमा त्रास फैलिएको छ । बुढीगंगा नगरपालिका ६ का वडाध्यक्ष हेमराज जैशीका अनुसार आगो लागेपछि जंगलमा भएका काठ तथा अन्य बहुमुल्य जडीबुठी जलेर नष्ट भएका छन् । 

जंगलमा लागेको आगो बस्तीमा आउन नदिन दिनभर जसो महिला समुह,  प्रहरी तथा स्थानीयको सक्रियतामा एकतर्फको आगो नियन्त्रणमा आएको वडाध्यक्ष जैशीले बताए ।  आगो निभाउन बाजुरा जिल्लामै एउटासमेत दमकल नभएकोले समस्या भएको वडाध्यक्ष जैशीले बताए । उनले भने, ‘दमकल छैन्, स्याउला, माटोले आगो निभाउने कार्य गर्यौं ।’ 

उनका अनुसार सो आगलागीबाट ६० घरधुरी तथा स्थानीय बाम्का बजारसमेत प्रभावित हुने अवस्था छ । बाम्का बजार करीब २ सयवटा पसल छन् । आगलागीबाट बस्तीमा क्षती नहोस भन्नको लागि प्रहरीलाई खटाइएको जिल्ला प्रहरी बाजुराका प्रमुख तथा डिएसपी दीलिप गिरीले बताए । उनले भने स्थानीयसँगको सहकार्यमा आगो निभाउन प्रहरी खटिएको छ । 

सम्बन्धित खबर

post

‘घरघरमा सांसद’ अभियान

२६ माघ २०७९,११:५३
post

महामूर्खको उपाधि मेयर साहलाई

२३ फाल्गुन २०७९,१९:३३
post

बैतडीका तीन युवती बेपत्ता

२१ चैत्र २०७९,१२:१२
post

घरभाडा घटाउन माग

३० चैत्र २०७९,१४:१४
post

आज सुदूरपश्चिम बन्द

२८ जेष्ठ २०८०,०९:१६
post

बनेपाको पुलमाथि खोला

२३ श्रावण २०८०,०९:४२
post

८९ वर्षको उमेरमा नागरिकता

२७ श्रावण २०८०,१०:५१

प्रतिक्रिया गर्नुहोस्

प्रतिक्रिया गर्न लग इन गर्नु होस्: