आवश्यक कानुन नहुँदा स्थानीय तहमा कर्मचारी नियुक्त गर्न समस्या भयाे : मञ्जली शाक्य

दर्पण दैनिक २ पुष २०८०,१३:२८
post

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकाका उपप्रमुख मञ्जली शाक्यले संघीय सरकारले आवश्यक कानुन नबनाउँदा स्थानीय तहमा कर्मचारी नियुक्त गर्न समस्या भएको गुनासो गरेकी छन् । सोमबार ललितपुर महानगरपलिकाको १०५ औँ स्थापना दिवसको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै उनले तत्काल कानुन निर्माणमा ध्यान दिन प्रधानमन्त्रीसँग आग्रह गरिन् ।


‘कानुन बनाउने अधिकार स्थानीय तहलाई दिएको छ । तर कानुन बनाउँदै गर्दा माथिको कानुनसँग बाझिएको तलको कानुन स्वतः खारेज हुने भनिसकेपछि हामीले बनाउने कानुनको के अर्थ रहन्छ र ? न कर्मचारी नियुक्त गर्न सक्छौँ न त कानुन बनाउन सक्छौँ,’ प्रधानमन्त्रीसँग उनले गुनासो पोखिन् ।


संविधानमा समाजवादको कुरा भएकाले यही संविधानबाट समृद्धि ल्याउन सकिने विश्वास व्यक्त गर्दै उनले त्यसको लागि संविधान कार्यान्वयनमा जोड दिइन् । उनले सबैभन्दा पहिला शिक्षा, स्वास्थ्य र रोजगारी सिर्जना गर्न आवश्यक बताइन् । 

सम्बन्धित खबर

post

‘घरघरमा सांसद’ अभियान

२६ माघ २०७९,११:५३
post

महामूर्खको उपाधि मेयर साहलाई

२३ फाल्गुन २०७९,१९:३३
post

बैतडीका तीन युवती बेपत्ता

२१ चैत्र २०७९,१२:१२
post

घरभाडा घटाउन माग

३० चैत्र २०७९,१४:१४
post

आज सुदूरपश्चिम बन्द

२८ जेष्ठ २०८०,०९:१६
post

बनेपाको पुलमाथि खोला

२३ श्रावण २०८०,०९:४२
post

८९ वर्षको उमेरमा नागरिकता

२७ श्रावण २०८०,१०:५१

प्रतिक्रिया गर्नुहोस्

प्रतिक्रिया गर्न लग इन गर्नु होस्: