'वेरुजु फरछयौटलाई प्राथमिकतामा राखेका छौं' (भिडियाे)

दर्पण दैनिक २८ असार २०८०,१५:१७
post

काठमाडाैं । अर्थमन्त्री डा. प्रकाशशरण महतले बढ्दो बेरुजु समस्या समाधानका लागि आवश्यक कदम चाल्ने बताएका छन् । राष्ट्रिय सभा बैठकमा विनियोजन विधेयक २०८० माथि मन्त्रालयगत छलफलका क्रममा सांसदहरुले उठाएको प्रश्नको जवाफ दिँदै मन्त्री महतले अर्थमन्त्रालयमा मात्रै नभई अन्य मन्त्रालयमा पनि बेरुजुको समस्या रहेको तर्क गरे । 

उनले भने ‘बेरुजु समग्रमा समस्याको  रुपमा छ । अर्थमन्त्रालयमा मात्र हैन सबै तिर समस्या  छ। यसलाई कम गर्नको लागि अनुशासन कायम गर्ने कुरामा अर्थमन्त्रालय जागरुकताका साथ लागेको छ । कतीपय अर्थमन्त्रालयसंग जोडिएको वेरुजुको कुरामा करदाताहरुले कतिपय अवस्थामा चित्त नबुझेर अदालत गएको कुराहरु र सम्बन्धित निकायहरुमा अनियन्त्रित रहेको कारणले गर्दा पनि यस्तो भएको छ । तर वेरुजु फरछयौटमा प्राथमिकतामा राखेका छौं ।’

अर्थमन्त्रालयमा बेरुजुको चाङ रहेको भन्दै सो बारे राखेको चासोलाई सम्बोधन गर्दै मन्त्री महतले बरुजु कम गर्ने बताए । 

प्रदेशको सिफारिसको आधारमै बजेट विनियोजन भएको बताउँदै अपेक्षाअनुसार बजेट विनियोजन गरिएको उनको दाबी छ । ‘प्रदेशहरुले पठाएको सिफारिसको आधारमा बजेट विनियोजन गरिएको छ। अघिल्लो वर्ष दायित्व सिर्जना भएको आयोजनाहरुमा नै बजेट विनीयोजन  गर्नुपर्ने परिस्थितीले गर्दा माननीय ज्युहरुको अपेक्षालाई सम्बोधन गर्न सकिएको छैन् ।’ उनले भने ।  

 

सम्बन्धित खबर

post

लोप हुँदै जुनेलो खेती

१९ माघ २०७९,०८:३२
post

टर्की पालनबारे जानाकरी

६ फाल्गुन २०७९,२०:४६
post

बजेट कार्यान्वयन निराशाजनक

१७ फाल्गुन २०७९,०८:२४
post

चैतदेखि बैंकको ब्याजदर घट्ने

२५ फाल्गुन २०७९,१२:१२
post

घट्यो हवाई भाडा (सूचीसहित)

२१ चैत्र २०७९,१९:१४
post

इसेवाले ल्यायाे एकमा ४ अफर

२२ बैशाख २०८०,०८:३७
post

बजेट भाषण २०८० /०८१ (LIVE)

१५ जेष्ठ २०८०,१६:३१
post

कुन मन्त्रालयलाई कति बजेट ?

१६ जेष्ठ २०८०,०८:४१
post

आयकरमा नयाँ व्यवस्था

२० जेष्ठ २०८०,१४:४६
post

संसद्‌मा आजदेखि बजेट छलफल

२१ जेष्ठ २०८०,०६:३७
post

ग्लोबल आईएमई बैंक सम्मानित

२५ जेष्ठ २०८०,२१:१७
post

तरकारी र फलफूलको आयात घट्यो

३१ जेष्ठ २०८०,०६:५२
post

कुन बैंकको नाफा कति ?

२२ श्रावण २०८०,०८:५३
post

विनोद चौधरीलाई एशियन अवार्ड

३१ श्रावण २०८०,१९:४९