बिटक्वाइन, क्रिप्टो करेन्सी, भर्चुअल करेन्सी र हाइपर फन्डमा लगानी नर्गन चेतावनी

दर्पण दैनिक २१ चैत्र २०७९,०८:४१
post

काठमाडौं । नेपाल राष्ट्र बैंकले बिटक्वाइन, क्रिप्टो करेन्सी, भर्चुअल करेन्सी र हाइपर फन्डमा लगानी नर्गन चेतावनी दिएको छ । केन्द्रीय बैकले यस्तो लगानी गैरकानूनी रहेकोले कारोबार गरेमा कडा कारबाही गर्ने पुनः चेतावनी दिएको हो । राष्ट्र बैंकले पटक पटक यो विषयमा जानकारी गराउँदा पनि लगानी गरेको पाइएमा कारबाहीको भागिदार बन्नु पर्ने चेतावनी दिएको बैकद्धारा सोमबार जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । 

नेपालभित्र बसोबास गर्ने नेपाली नागरिक–फर्म–कम्पनी–संस्था, विदेशी समेत र नेपाल बाहिर बसोबास गर्ने सबै नेपाली नागरिक तथा नेपालमा दर्ता भई नेपाल बाहिर रहेका, फर्म, कम्पनी, संस्था तथा त्यस्ता कम्पनी वा संस्थाका शाखा कार्यालय तथा एजेन्सीले विदेशमा लगानी हुनेगरी कुनै कार्य नगर्न आग्रह गरेको हो । 

सोको प्रयोग–संलग्नता–सदस्यता–लगानी–स्वामित्व ग्रहण–स्थानान्तरण–विप्रेषण–विनिमय–सम्बन्धी कार्य गर्ने,गराएको पाइएमा विदेशी विनिमय ऐन, २०१९ को दफा १२ अनुसार कारबाही हुने समेत जनाएको छ । यो भन्दा अघि पनि क्रिप्टो कारोबार हुने गरेको बिषयमा केन्द्रीय बैकले सचेत गराउदै आएको छ । 
 

सम्बन्धित खबर

post

लोप हुँदै जुनेलो खेती

१९ माघ २०७९,०८:३२
post

टर्की पालनबारे जानाकरी

६ फाल्गुन २०७९,२०:४६
post

बजेट कार्यान्वयन निराशाजनक

१७ फाल्गुन २०७९,०८:२४
post

चैतदेखि बैंकको ब्याजदर घट्ने

२५ फाल्गुन २०७९,१२:१२
post

घट्यो हवाई भाडा (सूचीसहित)

२१ चैत्र २०७९,१९:१४
post

इसेवाले ल्यायाे एकमा ४ अफर

२२ बैशाख २०८०,०८:३७
post

बजेट भाषण २०८० /०८१ (LIVE)

१५ जेष्ठ २०८०,१६:३१
post

कुन मन्त्रालयलाई कति बजेट ?

१६ जेष्ठ २०८०,०८:४१
post

आयकरमा नयाँ व्यवस्था

२० जेष्ठ २०८०,१४:४६
post

संसद्‌मा आजदेखि बजेट छलफल

२१ जेष्ठ २०८०,०६:३७
post

ग्लोबल आईएमई बैंक सम्मानित

२५ जेष्ठ २०८०,२१:१७
post

तरकारी र फलफूलको आयात घट्यो

३१ जेष्ठ २०८०,०६:५२
post

कुन बैंकको नाफा कति ?

२२ श्रावण २०८०,०८:५३
post

विनोद चौधरीलाई एशियन अवार्ड

३१ श्रावण २०८०,१९:४९