रिलायबल नेपाल लाइफको आईपीओ खुल्याे, प्रतिकित्ता २५७ रुपैयाँ

दर्पण दैनिक २३ श्रावण २०८०,१५:४५
post

काठमाडौं । रिलायबल नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्सले आज (साउन २३ गते)देखि सर्वसाधारणका लागि प्राथमिक सेयर (आईपीओ) निष्कासन गरेको छ । कम्पनीले यसअघि वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीका लागि आईपीओ बाँडफाँट गरी सर्वसाधारणका लागि निष्कासन गरेको हो ।

कम्पनीले सर्वसाधारणका लागि प्रिमियम मूल्य थप गरी प्रतिकित्ता २५७ रुपैयाँमा आईपीओ बिक्री गर्न नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट अनुमति पाएको थियो । प्रतिकित्ता १०० रुपैयाँअंकित मूल्यमा कम्पनीले सर्वसाधारणका लागि प्रिमियमबापत १५७ रुपैयाँ थप गरेको छ ।

यो आईपीओ खरिदका लागि यही साउन २६ गतेसम्म आवेदन दिन सकिनेछ । सो अवधिसम्म मागबमोजिम आवेदन नपरेमा आउँदो भदौ ५ गतेसम्म बिक्री खुला रहनेछ । कम्पनीको आईपीओ खरिदका लागि न्यूनतम १० देखि अधिकतम पाँच हजार ४०० कित्तासम्म माग गर्न सकिनेछ ।

कम्पनीले कर्मचारीमा भने ६ लाख कित्ता आईपीओ प्रतिसेयर १०० रुपैयाँअंकित मूल्यमै बिक्री गरिने जनाएको छ ।

वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीका लागि १२ लाख कित्ता आईपीओ बाँडफाँट गरिएको थियो । ६ लाख कित्ता आईपीओ सामूहिक लगानी कोषका लागि छुट्ट्याइएको छ । बाँकी ९६ लाख कित्ता आईपीओ सर्वसाधारणका लागि सार्वजनिक निष्कासनमा ल्याइएको हो ।

कम्पनीको आईपीओ निष्कासन तथा बिक्री प्रबन्धकमा सिभिल क्यापिटल मार्केट लिमिटेड छ । बिक्री प्रबन्धकसँगै नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट अनुमतिप्राप्त सम्पूर्ण आस्बा सदस्य बैंक तथा वित्तीय संस्था र तिनका तोकिएका शाखामार्फत आवेदन दिन सकिने व्यवस्था छ । मेरोसेयर वेबसाइटमार्फत समेत आवेदन दिन सकिनेछ ।

कम्पनीले आईपीओ निष्कासन गर्न गराएको रेटिङमा केयर रेटिङ नेपालले ‘केयर एनपी त्रिपल बी प्लस’ प्रमाणपत्र प्रदान गरेको छ । यो रेटिङले समयमै वित्तीय दायित्व पूरा गर्न सक्षम रहेको मध्यमस्तरको सुरक्षित कम्पनी जनाउँछ । यस्तो कम्पनीले क्रेडिट जोखिम वहन गर्न सक्ने जनाइएको छ ।

आर्थिक वर्ष २०७८÷७९ सम्मको वास्तविक विवरणानुसार कम्पनी ७३ करोड ९१ लाख रुपैयाँ सञ्चित नाफामा छ । सो अवधिसम्म कम्पनीको प्रतिसेयर आम्दानी २४ रुपैयाँ ४६ पैसा र प्रतिसेयर नेटवर्थ १६२ रुपैयाँ २९ पैसा छ । गएको आर्थिक वर्षको चैत मसान्तसम्मको अपरिष्कृत वित्तीय विवरणानुसार कम्पनीले एक अर्ब रुपैयाँभन्दा बढी सञ्चित नाफा गरेको छ ।

सम्बन्धित खबर

post

लोप हुँदै जुनेलो खेती

१९ माघ २०७९,०८:३२
post

टर्की पालनबारे जानाकरी

६ फाल्गुन २०७९,२०:४६
post

बजेट कार्यान्वयन निराशाजनक

१७ फाल्गुन २०७९,०८:२४
post

चैतदेखि बैंकको ब्याजदर घट्ने

२५ फाल्गुन २०७९,१२:१२
post

घट्यो हवाई भाडा (सूचीसहित)

२१ चैत्र २०७९,१९:१४
post

इसेवाले ल्यायाे एकमा ४ अफर

२२ बैशाख २०८०,०८:३७
post

बजेट भाषण २०८० /०८१ (LIVE)

१५ जेष्ठ २०८०,१६:३१
post

कुन मन्त्रालयलाई कति बजेट ?

१६ जेष्ठ २०८०,०८:४१
post

आयकरमा नयाँ व्यवस्था

२० जेष्ठ २०८०,१४:४६
post

संसद्‌मा आजदेखि बजेट छलफल

२१ जेष्ठ २०८०,०६:३७
post

ग्लोबल आईएमई बैंक सम्मानित

२५ जेष्ठ २०८०,२१:१७
post

तरकारी र फलफूलको आयात घट्यो

३१ जेष्ठ २०८०,०६:५२
post

कुन बैंकको नाफा कति ?

२२ श्रावण २०८०,०८:५३
post

विनोद चौधरीलाई एशियन अवार्ड

३१ श्रावण २०८०,१९:४९